Notice: Undefined index: ids in /home/u396466775/domains/out-door-design.com/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/public/essential-grid.class.php on line 6041

Notice: Undefined offset: 0 in /home/u396466775/domains/out-door-design.com/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/public/essential-grid.class.php on line 6046

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /home/u396466775/domains/out-door-design.com/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/public/essential-grid.class.php on line 6046

אין דבר שאנחנו אוהבים יותר משחייה קטנה בחוץ, ולמרות שזה מקסים ללכת לאזור הכפרי לשחייה פראית, יש מעט דברים יוקרתיים יותר מאשר בריכת שחייה בבית.
אם אתה חושב לעצב את בריכת השחייה שלך בבית, עיין בעצת המומחה הזו של חברת אאוטדור דייזין, שפועלים במשך שנים במטרה לעצב את החלק החיצוני של הבית שלכם , לאחר מכן גלול מטה לקבלת רעיונות בריכות השחייה האהובים עלינו מהארכיון.

טיפים לעיצוב בריכת השחייה בבית

גם אם אינכם גרים באזור שימור או בבית רשום, כנראה שתצטרכו לקבל אישור תכנון לבריכת השחייה שלכם.
אם אתה רוצה בריכה לקיץ, אתה צריך להתחיל לחשוב עליה בסתיו שלפני, ולהקים אותה עד האביב. בניית תכנון מסובך לוקח בערך 16 עד 20 שבועות.
כיסוי חיוני לשמירת החום בבריכה שלך. הייתי ממליץ על כיסוי אוטומטי שיעבוד בלחיצת כפתור, כי הידניים מסורבלים ולוקחים שניים או שלושה אנשים כדי להתאים אותם.
יש תפיסה מוטעית שלפיה עמוק יותר עדיף. בריכות עם תחתית שטוחה מתאימות בדרך כלל לכל המשפחה, אבל אם בכל זאת רוצים מקצה צלילה, העומק המינימלי הוא 2.2 מטר. אבנים טבעיות כמו אבן גיר מתמוססות בכימיקלים של הבריכה, אך אריחי פורצלן כמעט בלתי ניתנים להריסה ואי אפשר להבחין בהם מאבן טבעית. הכלור אגרסיבי ונותן לבריכה ריח כימי. מערכות חיטוי ראשוניות אחרות, כמו אוזון, מצמצמות את השימוש בכלור. זה הורג חיידקים ומיקרואורגניזמים עמידים לכלור, וגם מפחית עלויות כימיקלים בבריכה.

1. למה: לפני שאתה מתחייב


הדבר הראשון שצריך לשאול את עצמך הוא: האם זה חיוני?בריכת שחייה היא מחויבות גדולה: עלויות בנייה, תחזוקה, טיפול, אנרגיה, שימוש במים וכן הלאה. חשוב להעריך עד כמה בריכת השחייה תשמש בפועל, על ידי מי ולמה, ולחשוב מה האלטרנטיבות. "אחד מהלקוחות היוקרתיים שלנו בעבר אמר "אם אני רוצה לשחות אני אלך למועדון המקומי שלי" ובמקום זאת בחר בחדר משחקים, חדר כושר, חנות יין ופונקציות אחרות במרתף החדש. החלטה נבונה בזמנו. ואז, ברגע שילדים התחילו להתלונן בקיץ לוהט שנתיים לאחר מכן, החזרנו את האפשרות להכניס בריכה לגינה שלו.

2. איפה: פנימי, חיצוני או היברידי?

כשזה מגיע להחלטה על בריכה מקורה, חיצונית או היברידית, יש הרבה גורמים שמשחקים. לדוגמה, לפונקציה ולשימוש עשויות להיות דרישות מסוימות (כגון גודל) שיכתיבו היכן ניתן למקם את הבריכה.

עניינים פרגמטיים אך קריטיים כוללים את ההשלכות על מבנים סמוכים, שירותים תת קרקעיים, מאפיינים גיאוטכניים והידרולוגיה של הסביבה (בריכת שחייה תשקול הרבה!). כמו כן, תרצו לוודא שהבריכה נמצאת במקום הטוב ביותר עבור ניקוז ושירותים נאותים. ברגע שיש לך מושג מה באמת אפשרי, אז אתה יכול להתחיל לחשוב על העיצוב והמראה.

בריכות חיצוניות

עבור בריכת שחייה חיצונית, תרצה לחפש את השטח הגדול ביותר עם הכי פחות חסימות, להבטיח את מירב השימוש בשמש, ובאופן אידיאלי הרחק מעצים (פחות פסולת נופלת לבריכה, אזורי הגנה על שורשים, הימנעות מהצל וכו'). זה יקבע את השטח הפנוי ואת גודל הבריכה שנוצר.

בריכות על חלקה משופעת מהוות תכונה מדהימה, במיוחד כאשר ניגשים אליהן כבריכת אינסוף, המחברת את המים עם נופים פנטסטיים. לאקלים גם תהיה השפעה על המיקום; בריכה שהשלמנו למגורים בדובאי הייתה ממוקמת קרוב יותר לבניין, ומאפשרת הגנה מפני השמש. בשל מזג האוויר החם והחיים המתמקדים בפנים, למראה הבריכה ולהרכבה כאן היה חשיבות עליונה והפך לנקודת מבט ולא לבריכה בשימוש אינטנסיבי. כמו כן, תצטרכו לשקול מגבלות תכנוניות (למרות שבדרך כלל בריכת גינה ביתית בחלק האחורי אינה דורשת הסכמה, כדאי לבדוק עם רשות התכנון המקומית שכן צווי שימור עצים, מצב רשום נכס, אילוצי שטח לשימור וגורמים אחרים עשויים להגביל את מה אפשרי)

בריכות מקורות

בריכות מקורות יספקו שימוש כל השנה עם סביבה מבוקרת – אידיאלית לאקלים קריר יותר. בריכות אלו דורשות יותר מחשבה עיצובית – למשל, גימורים ישפיעו על תחושת החלל אך גם על היבטים כמו אקוסטיקה ותחזוקה. יש גם גישה שונה הדרושה לבריכות מעל הקרקע עם שפע של אור טבעי ואוורור, בהשוואה למתחמים תת קרקעיים שבהם האור וההתאמה יקבעו איך ירגישו בחלל.

בריכות היברידיות

בריכה היברידית היא המקום שבו הבריכה בחלקה בתוך הבית וחלקה בחוץ. אלה הוכחו כמוצלחות, ומקשרות בין היתרונות של שתי האפשרויות. הבריכה מחולקת באמצעות בום מבודד המחליק מעלה משוקת ברצפה, אשר פוגש לאחר מכן חלון המחליק מלמעלה. בהתאם לגישה ולסידור, ניתן לפתוח את החלון והבום וליצור בריכה אחת ארוכה, בעוד שבחודשים קרים יותר, ניתן היה להוריד רק את הבום במקום שבו החלון ממשיך לספק הפרדת אוויר בין הפנים לחוץ. בפנים ובחוץ יש מתקן נפרד לטיפול במים, על מנת להבטיח שבחורף ניתן להפעיל את החוץ בטמפרטורה מספיקה כדי לעבור את החורף, בעוד שהבית הפנימי מחומם לטמפרטורת הפנים לשימוש יומיומי, מה שמבטיח שהאנרגיה לא תבזבז (אלה מוגנים בנוסף עם כיסויים להורדת אובדן אנרגיה).

3. מי: מטרה ומשתמשים


ברגע שנדע היכן תמוקם הבריכה, הגיע הזמן לחשוב איך ועל ידי מי היא תשמש, למטרה תהיה השפעה על הצורה, הגודל, העומק וכן תוספות פונקציונליות אחרות – למשל אם הגישה צריכה להיות דרך סולמות או מדרגות.

אנשים בוחרים להחזיק בריכות שחייה ממגוון סיבות וכוונות שונות, וכל אלו משפיעות על הגישה לעיצוב בריכת השחייה.

סטָטוּס

מאגר סטטוסים או מעצבים יהיו מעודנים יותר, כשהפרקטיות לא בהכרח ההיבט העיקרי (אם כי עדיין גורם חשוב). בריכה מעוצבת ומבוצעת היטב מעלה את תפיסת היוקרה והעושר של נכס. בריכה חיצונית בולטת תדרוש ככל הנראה מיזוג קפדני עם הרכב הנוף, הפיכתה לחלק בלתי נפרד מהסביבה ולמאפיין אמיתי. כאן החומרים יהיו עשירים ויעבדו בהרמוניה עם השתקפויות המים, התאורה, הגימורים שמסביב ואולי אפילו הגימורים שממשיכים מהבית ומחברים את הפנים עם החוץ לתפאורה משעשעת בערב רשמי. ואולם בריכה מקורה, שעדיין משתמשת בעיצובים עשירים ומתוחכמים, תהווה בדרך כלל חלק ממתחם ספא עם פונקציות נוספות המדגישות את אורח החיים היוקרתי שהיא נותנת מענה – חדר אדים, סאונה, ספא, בריכות מים עמוקים, מכוני עיסוי ויופי, חדר כושר ביתי ועוד. לרוב תהיה בריכת סיפון מפולסת, שבה מפלס המים משתלב עם הריצוף מסביב.

הַרפָּיָה

בריכה המתמקדת בהרפיה והתבוננות תזכה לגישה כמקום נסיגה עם גימורים יותר מצבי רוח, מים חמים יותר ותחושת מערה/זן עם תאורה מצבי ופלטה כהה יותר, המעודדת תשומת לב וזמן עם עצמך.

כיף משפחתי

בריכת כיף משפחתית יכולה להיות יצירתית יותר עם צורה שיכולה לחלק את הבריכה לאזורים ולהוסיף עניין, למשל לציין עומקי מים שונים או פונקציות כגון סילונים ומקומות ישיבה משולבים, אזור צלילה או מפלט מבודד. יש לשקול דברים מעשיים ביתר זהירות, כגון עמידות בהחלקה, והורים ירצו לשקול הפחתת קצוות ופינות חדים, בחירת גימורים עמידים בפני התזה ועמידים, ולשקול טיפול אקוסטי בקירות כדי להפחית הצטברות רעש, כמו גם גישה דרך צעדים ידידותיים למים רדודים ולא לסולמות היישר אל המעמקים.

פרקטיות ובטיחות הם המפתח כאן. בשל משתמשים פגיעים (טווח גילאים רחב של משתמשים), בריכה משפחתית זקוקה גם לבטיחות משופרת ביחס לגישה ולניטור. יש להתאים את עומק הבריכה לשימוש המיועד; הימנעות משיפועים פתאומיים ותלולים. בריכה ביתית יכולה לשלב גם שיקום מים (טיפול מימי) או פעילות גופנית בסיסית, וזו גישה טובה לספק לדורות רבים, ומבטיחה אורך חיים של המבנה. תוספת פונקציונליות כמו רצפות מפולסות וחללים גדולים להתעמלות, תוספת בטיחות כמו מעקות אחיזה שיכולים להיות גם דקורטיביים, הרמה לפי הצורך.

תרגיל

אם בריכת השחייה הביתית מיועדת אך ורק לספורט, היא זקוקה לצורה קבועה עם מסלולי שחייה ברורים, אורך הולם לביצוע הקפות. זה יהיה פחות דקורטיבי, תוך התמקדות בביצועים (חזותיים, מרחביים ופונקציונליים); לדוגמה, קצה הבריכה צריך להיות גלוי בבירור בזמן השחייה, מעטפת חזקה מספיק עבור פניות, נתיבים נקיים מכל בליטות כגון מדרגות לתוך הבריכה.

כאשר האורך אינו זמין, אפשרויות כגון מחולל זרם זמינות. ניתן להכניס פתרונות אלו לבריכות מותאמות אישית, אך ישנן גם בריכות שחייה קטנות מוכנות קנייניות המספקות זרם לשחייה ומשולבות בתפקוד הספא וייתכן אפילו שיש להן הליכון תת-מימי לפעילות גופנית.

 

4. שיקולים פרקטיים

בריכת שחייה מביא עמו שורה ארוכה של שיקולים פרקטיים. תרצה לחשוב על הכל, החל מבטיחות, גישה, מילוט אש, כיסויי בריכה ועומק ועד ליעילות אנרגטית, חימום ורמות כלור.

מבחינת בטיחות, תצטרך לחשוב למי תהיה גישה וכיצד היא תוגבל. בריכת שחייה אכן מהווה סכנת טביעה וישנן מדינות בהן גדרות מסביב לבריכות הן חובה. אם הנסיבות מאפשרות, תוכל לעצב את אלה – למשל גידור מעוצב עם שער מאובטח לבריכות שחייה חיצוניות, או דלתות מקודדות לבריכות מקורות. ישנם גם חיישנים שניתן להתקין, המעוררים אזעקה כאשר פני המים מופרעים.

מבחינת רמות הכלור, אף אחד לא אוהב את הריח והתחושה האגרסיבית של הכלור בבריכות ציבוריות. ישנן אפשרויות אחרות, כולל כלור נמוך, אור UV, מלח וכו '. לכל אחת יש את היתרונות והחסרונות שלה; אחד יעבוד טוב יותר בחוץ כשהאור הטבעי מגביר את התגובות הכימיות, אחרים בסדר בתוך הבית, חלקם יצטרכו יותר תחזוקה מאחרים אבל יהיו יעילים יותר.

כמו כן, תרצו לעצב את הבריכה עם לובי / הפרדה לבית כדי להפחית ריחות מאזור הבריכה ליציאה לשאר הבית.

בכל הנוגע ליעילות אנרגטית, בריכות שחייה צריכות להיות מתוכננות כך שישתמשו בכמה שפחות אנרגיה. כיסויי בריכה יכולים להגן על המים מפני איבוד חום כאשר הם אינם בשימוש. כמו כן, תרצה להתקין אביזרי תאורה חסכוני באנרגיה עם דירוג IP מתאים. אבל לא כל עיצוב יכול להתאים את עצמו ליעילות אנרגטית, לדוגמא: פרויקט בריכת שחייה בדובאי הותקן במתקן קירור (ומערכת סינון משופרת עקב סופות החול), שהוכתבו על ידי האקלים המקומי .

אאוטדור דייזין מתמחים בכל אחד מהם ומודעים לקשיים כבר. תפנו אלינו!

5. פונקציות משולבות

בריכות לרוב אינן פריט עצמאי. מלבד פונקציות נלוות חיוניות, כגון חדרי צמחים, חדרי הלבשה ואחסון, בריכות שחייה מגיעות לרוב כחלק ממתחם רווחה.

לבריכה יכול להיות ספא משולב או צמוד. זה יכול להיות נפרד לחלוטין או להיות מחובר עם גוף מים רדוד על פני החלוקה הנותנת אשליה של המשכיות.

ספא ביתי יכול לכלול גם חדר אדים וסאונה, מקלחת קרח ובריכת מים עמוקים, ובר ביתי משולב שקוע ליד הבריכה כדי להבטיח שההגשה תהיה בגובה הנכון בבריכה. בית בריכה לבריכות חיצוניות יכול גם לספק אזור מנוחה ומתקני הגשה במקום להיות פונקציונלי בלבד.

בחרו מתוך עיצובי בריכות מעולים בישראל

מגוון עיצובי הבריכות המצויים בישראל הוא אינסופי במידה ותבחרו קבלן בריכות איכותי.
אנו נשמח לספק שירות ולייעץ לכם איזה בריכה מתאימה בדיוק בשבילכם. אנו בעלי ניסיון של למעלה מ-20 שנה בעיצובי בריכות וחצרות מודרנים ויוקרתיים.
What's your reaction?
0Cool0Bad0Lol0Sad

השאירו תגובה