איך בוחרים את הבריכה הנכונה ומה הופך בריכה לאידאלית?

התשובה תהיה שונה עבור כל אחד. אבל זו שאלה שאתם חייבים לשאול את עצמכם כשאתם מחליטים לרכוש בריכת שחייה. בריכה היא השקעה גדולה אשר תצטרך לענות על הצרכים שלכם במשך שנים רבות בעתיד, ולכן בחירת הבריכה הנכונה היא חיונית בהחלט.

הנה כמה טיפים שימושיים כיצד לבחור את הבריכה הטובה ביותר עבורכם, המבטיחים שתבחרו את הבחירה החכמה ותשקיעו בבריכה שתמשיך לשמח אתכם לאורך שנים:
1. איך תשתמשו בבריכה שלכם?
שימוש בבריכה בבית

כדי לבחור אתה הבריכה הנכונה, אנו צריכים להבין מה יהיה השימוש שלכם בבריכה. אנשים משתמשים בבריכות השחייה שלהם בדרכים רבות ושונות, כך שהבריכה המתאימה תהיה תלויה בצרכי השימוש שלכם. מי שלוקח את השחייה באופן מקצועי יגלה בוודאי שבריכה מלבנית ארוכה מציעה את מירב היתרונות, שכן הבריכות הצרות והארוכות הללו נועדו להציע מסדרון נקי של מים ללא מכשולים או מאפיינים עיצוביים שיפריעו להם. צורה זו אידיאלית לשחייה בהקפות ולשיפור הבריאות והכושר שלכם.

בריכות שחייה גדולות הן לרוב הבריכות הטובות ביותר למשפחות. הילדים שלכם אולי קטנים עכשיו, אבל הם יגדלו במהירות, והבריכה שלכם צריכה להציע מספיק מקום לכולכם לשחות יחד וליהנות מזמן איכות על ידי משחק במים. בנוסף, אתם צריכים לחשוב קדימה כשהילדים יהפכו לבני נוער. זה הזמן בו סביר להניח שהם ירצו להזמין את חבריהם למסיבות בריכה, ולכן הגיוני להשקיע בבריכה שיכולה להכיל זאת, שתאפשר לכולכם ליהנות ממגוון היתרונות החברתיים שבריכת שחיה בחצר האחורית יכולה להביא.

עם זאת, אם אתם מתכוונים להשתמש בבריכה שלכם בעיקר כדי להיות ב-Chill ולהרגע, הבריכות האידיאליות הן בדרך כלל בריכות צלילה או חצר. אלה מתוכננים בגדלים קומפקטיים יותר, כך שהם מציעים פחות אורך ורוחב, אך העומק גדל. כך תוכלו לטבול את עצמכם לגמרי בשלוות המים, וליהנות מרגיעה והתחדשות מוחלטת בנוחות, ממש בחצר האחורית שלכם.

2. איך זה ישתלב בחצר הבית שלך?
שילוב הבריכה הנכונה בחצר הבית

עליכם להסתכל היטב על הגודל והצורה של החצר האחורית שלכם בעת בחירת הבריכה הנכונה. אם החלל החיצוני שלכם גדול במיוחד, זה פחות מדאיג, שכן כל בריכה תתאים לחלל. עם זאת, עליכם לוודא שהעיצוב של הבריכה מתאים לארכיטקטורת הבית שלכם, ושניתן למקם אותה כך שהיא תיראה יפה מכל הזוויות, כולל במבט מבעד לחלונות מתוך הבית.

כשאתם בודקים כמה מקום תצטרך הבריכה שלכם, עליכם לזכור שהיא חייבת לעמוד בתקנות הבטיחות. הבריכה שלכם חייבת להיות מגודרת מכל הצדדים, ללא גישה ישירה מהבית. כמו כן, צריך להיות "אזור שאינו ניתן לטיפוס" של לפחות 90 מ"מ מכל הצדדים, שבו לא מניחים חפצים גדולים כגון ריהוט גן, כך שילדים לא יכולים להשתמש בהם כדי לטפס מעל גדר הבריכה.

אם החצר האחורית שלכם משופעת או בעלת צורה מוזרה, עליכם לחשוב על בחירת בריכה שניתן לבנות חלקית או אפילו בצורה מלאה מעל הקרקע באופן בטוח. זאת אומרת, שאתם עדיין יכול להפיק את מירב השימוש בחלל החצר האחורית, תוך כדי יכולת ליהנות מבריכת שחייה חזקה ובטוחה. חצר משופעת מתאימה גם לבריכות אינסוף, אז זה משהו שכדאי לשקול. לבריכות היוקרתיות הללו יש "קצה נעלם", המאפשר לכם להנות מנופים יפים של הסביבה בזמן שאתם שוחים, ובאמת לחבר את עצמכם לסביבה החיצונית.

3. כמה שליטה אתה רוצה על העיצוב?
שליטה על עיצוב הבריכה הנכונה

הבריכות הטובות ביותר הן אלו שמתאימות לטעמכם ומשתלבות היטב עם סגנון הבית שלכם. יצירת מראה מגובש מעניקה לכל הנכס שלכם אפקט מסוגנן ומתוחכם יותר אשר יפנה לרוכשי הדירות ויעלה את ערך הנכס שלך. זהו גורם נוסף שיש לקחת בחשבון כאשר מחליטים כיצד לבחור את הבריכה הטובה ביותר.

אם יש לכם בראש חזון שלם של איך אתם רוצים שהבריכה המוגמרת שלכם תיראה, ולא ניתן להתאים אותה לאף אחד מהעיצובים שראיתם, כנראה שכדאי לכם לבחור בריכת בטון. ניתן ליצור את אלה בכל סגנון שתבחרו, כך שלא משנה עד כמה קונספט הבריכה שלכם יוצא דופן, יש סיכוי גבוה שניתן לבנות אותה על ידי קבלן בריכות טוב.

עם זאת, אם אינכם מעצבים והייתם מעדיפים למצוא פתרון גנרי יותר שניתן בקלות להתאים לטעמכם, כנראה שתתאימו יותר לבריכת פיברגלס. מדובר בפתרונות מוכנים אשר מיוצרים במגוון רחב של גדלים ועיצובים, כך שקל למצוא סגנון המתאים לחצר שלכם. אלה יכולים להיות מותאמים אישית עם צבעי בריכה ואפשרויות תאורה שונות, כך שהבריכה שלכם עדיין תהיה בעלת אלמנט מקורי.

4. מה התקציב שלך?
בחירת תקציב לבריכה הנכונה

זהו אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון בבחירת הבריכה הנכונה. כדי שבריכה תהיה הבחירה הטובה ביותר, אתם צריכים להיות מסוגלים להרשות זאת. זו הסיבה שאתם צריכים לשבת ולגבש תקציב מפורט לפני שאתם לוקחים את הפרוייקט הלאה, שכן זה יקבע את אפשרויות הבריכה העומדות לרשותכם.

בקצה הזול ביותר של השוק תמצאו בריכות ויניל – אלה יכולים להיות בעלי תגי מחיר אטרקטיביים מאוד, אך המציאות היא שהבטנות עלולות להיקרע בקלות או להינזק בשימוש קבוע בבריכה, כך שבסופו של דבר אתם יכולים לעמוד בפני חשבונות לא מבוטלים עבור תיקונים. בנוסף, יהיה צורך להחליף את הבטנה באופן מלא בערך כל חמש שנים, בעלות שתסתכם בסכום משמעותי לאורך חיי הבריכה שלכם.

בריכות פיברגלס יושבות באמצע השוק – בעלי בריכות רבים רואים באלו את האפשרות הטובה ביותר, שכן הם סבירים במחיר, אך עדיין מציעים את החוזק ואיכות הבנייה של בריכת בטון. בריכות קומפאס, למשל, מייצרות בריכות פיברגלס עם ליבות קרמיקה, כך שהן נועדו לעמוד אפילו בשימוש הכבד ביותר, כמו גם בדרישות האקלים ואפילו באירועי טבע קיצוניים כמו רעידות אדמה.

בריכות בטון הן האפשרויות היקרות ביותר – הסיבה לכך היא שהם צריכים להיבנות לגמרי מאפס בחצר האחורית שלך, בניגוד לבריכות ויניל או פיברגלס, אשר מוכנות מראש ואז פשוט מועברות לאתר שלך. בשל כמות העבודה הכרוכה ביצירת בריכת בטון, בנייתה עשויה להימשך שבועות או חודשים, כך שעלויות העבודה הן ניכרות. בריכות בטון צריכות גם ריצוף או חיפוי ברגע שהן נבנות, מה שמוסיף זמן ועלות נוספים לפרויקט. עם זאת, בריכות בטון הן חזקות ועמידות במיוחד, כך שהבריכה שלכם תיבנה כך שתחזיק מעמד לכל החיים.

5. כמה זמן אתה יכול להשקיע בתחזוקת הבריכה?
תחזוקת הבריכה הביתית

תחזוקה של בריכות שחייה עשויה להיות גוזלת זמן. כולנו מחפשים בריכות אידיאליות אשר דורשות מעט מאוד תחזוקה, אך הזמן שתצטרכו להשקיע בטיפול בבריכה שלכם תלוי בסוג הבריכה שתבחרו.

ברוב הפעמים, לבריכות ויניל יש את עלויות התחזוקה הגבוהה ביותר, מכיוון שהבטנות אינן חזקות מספיק כדי לעמוד בשימוש רב. משמעות הדבר היא שתצטרכו ללמוד להיות מיומנים באיתור בלאי, ולבדוק אותה באופן קבוע אם אתם רוצים שהבריכה שלך תישאר בטוחה ובריאה לטווח הארוך.

גם בריכות בטון דורשות תחזוקה לא מבוטלת. הסיבה לכך היא שבטון הוא חומר נקבובי, ולכן הוא מספק כר גידול אידיאלי לאצות וחיידקים. בשל כך, תצטרכו להבטיח את ניקוי הבריכה שלכם באופן קבוע ויסודי כדי להבטיח שהיא תישאר היגיינית ובטוחה לשחייה. בנוסף, בריכות בטון עשויות לדרוש חידוש או צביעה מחדש פעם אחת או יותר במהלך חייהן, וזו עבודה משמעותית.

בריכות פיברגלס הן הקלות ביותר לתחזוקה. יש להם משטחים חלקים, לא נקבוביים ועמידים בפני אצות וחיידקים, כך שהם דורשים פחות זמן ופחות כימיקלים כדי לשמור על הניקיון. היתרון הזה מוגבר עוד יותר על ידי טכנולוגיה כמו הרובוטים לניקוי הבריכה של חברת Dolphin , שמצמצמת באופן דרסטי את משך הזמן שתצטרך להשקיע בניקוי ותחזוקת הבריכה שלך.

 

בחרו מתוך עיצובי בריכות מעולים בישראל

מגוון עיצובי הבריכות המצויים בישראל הוא אינסופי במידה ותבחרו קבלן בריכות איכותי.
אנו נשמח לספק שירות ולייעץ לכם איזה בריכה מתאימה בדיוק בשבילכם. אנו בעלי ניסיון של למעלה מ-20 שנה בעיצובי בריכות וחצרות מודרנים ויוקרתיים.
What's your reaction?
0Cool0Bad0Lol0Sad

השאירו תגובה