אם אתם מתחילים בגינה הראשונה שלכם, זכרו שלא תראו תוצאות בן לילה, אז סבלנות היא החלק החשוב ביותר בעבודה על הגינה שלכם.
כעת, בואו נתחיל בכל מה שאתם צריכים לדעת על עיצוב הגינה הראשונה שלכם.

מתי כדאי להתחיל את הגינה?


לפני שתתחיל לעבוד על הגינה שלך, אתה צריך לשקול את האזור שבו אתה גר.
לכל אזור יש הזדמנות אחרת בשבילך להתחיל. אנשים רבים יניחו שכדאי להתחיל לעבוד באביב, אבל זה לא הזמן הטוב ביותר.
במקום זאת, עליך להתחיל להתכונן לגינה שלך בחודשי הסתיו.
בתחילת הסתיו, אתה יכול לוודא שאתה עובד על הקרקע ולשפר את מבנה הקרקע ואת רמות התזונה.
גם אם לא הכנת את הגינה שלך בשנה הקודמת, אתה צריך פשוט לתקן את האדמה שלך ברגע שהיא מגיעה לעקביות הנכונה.
עם זאת, כדאי גם לבדוק ולחקור את סוגי הזרעים שברצונכם לשתול תחילה לפני שאתם מתחייבים למשהו.

אבל לפני שתתחיל, הדבר החשוב ביותר שאתה צריך לעשות הוא להמציא תוכנית.
תחילה לעבוד על עיצוב

מדריך איך לעצב את הגינה שלך

אתה לא צריך רק לקבל כל צמח או פרח שמתאים לפנטזיה שלך קודם כל.
הצעד הראשון להצלחת הגינה המושלמת שלך הוא לעבוד תחילה על העיצוב שלך.
העיצוב משמש כשרטוט מבריק שיכול לשמור אותך ממוקד באופן שבו אתה רוצה שהגינה שלך תעבוד מבלי להתרחק מהתוכניות שלך.
הדבר הראשון שאתה צריך להחליט עליו הוא איך אתה רוצה להשתמש בגינה שלך, אם אתה רוצה שהיא תיראה אסתטית או אם אתה רוצה איזושהי פונקציה עבורה, תסתכל על החצר שלך ושקול מה יתאים לה ביותר.

לאחר שהערכת זאת , עליך להכין רשימת משאלות של מה שאתה רוצה עבורו.
כעת, לאחר שהסתכלתם על הגינה שלכם, כדאי לכם להקדיש זמן כדי ללמוד מושגי עיצוב בסיסיים.
ברגע שאתה יודע את אלה, תוכל לבחור צמחים שיתאימו לעיצוב שלך.
לאחר מכן, ברגע שזה נעשה, אתה יכול לצייר את תוכנית הגינה שלך ולקבל כמה שרטוטים רשמיים לעבודה על הגינה שלך.
אם אתה חדש לגמרי בעיצוב גינה משלך, אז נעבור על הכל בפירוט לגבי מה שאתה רוצה ממנה.

איך תרצה להשתמש בגינה שלך?

לפני שתתחיל, אתה צריך לדעת איך אתה רוצה להשתמש בגינה שלך.
בהתאם לצרכים שלך, תרצה לכלול צמחים ורהיטים שונים.
נניח שאתה רוצה מקום להירגע בו, שקול לשים ספסל בגינה או כיסאות ושולחן עבורך ועבור החברים והמשפחה שלך להירגע.
אם אתה רוצה לבדר אותם, אז אתה רוצה לתת מספיק מקום לכולם להסתובב סביב שולחן גדול או איזה טלוויזיה לצפייה.

אחד הגורמים החשובים ביותר הוא להנגיש אותו למטבח שלך, אם אתה רוצה לארח לעל האש בכיף ולצרף מנגל.
כדאי גם לשקול אם אתם רוצים את הגינה הזו עבורכם או עבור אחרים. כשאתה חושב איך אתה רוצה להשתמש בו, עליך לשקול מי יהיה בו הכי הרבה.
יש לכם ילדים או חיות מחמד? אז אולי תרצה לשקול גדר כדי לשמור על חיות המחמד שלך בפנים והרבה מקום לילדים שלך לשחק. אולי תרצה להכיר להם גינון, אז שקול כמה צמחים קלים לגידול, אז תחשוב לעשות עבורם קטע, אולי אתה לא רוצה רק גדר כדי לשמור על חיות המחמד שלך, אלא כדי לקבל קצת פרטיות, אולי אתה רוצה להרחיק כמה נופים או שאתה רוצה לעצור כמה מראות מכוערים בחוץ, אבל אל תחסום כל נופים יפים אם אתה מתגאה בהם.

אם אתה רוצה קצת יותר צל, אתה יכול להשיג מטריית פטיו אם אתה מהסס לשתול עץ גדול לצל. יש כל כך הרבה גורמים שיש לקחת בחשבון, במיוחד כשאתה מעצב אותם, אם אתה נאבק עם החלטה, אז בחר שלושה אלמנטים עיצוביים עיקריים החשובים לך ביותר ואתה יכול לשקול אותם כאשר אתה עובד על עיצוב הגינה שלך.

תסתכל על החצר שלך

לפני שאתה שוקל את הגינה שלך, עליך לשקול היכן אתה רוצה שהיא תהיה. אם יש לכם חצר קדמית וחצר אחורית, חשבו איפה אתם הכי רוצים את זה. אתה יכול לשים את הגינה שלך בחצר האחורית שלך אם אתה רוצה שיהיה לך אזור פרטי שבו אתה יכול להירגע ולהתרחק מהעולם, אבל אם אתה פרפר חברתי שאוהב לתקשר עם השכנים שלך, שקול לשים את הגינה שלך בחצר הקדמית שלך. בסך הכל, חיוני שתשמור את הגינה שלך באזור שבו תרצה לגשת אליה.
עליך לשקול היכן נמצא מקור המים שלך, מכיוון שלא תרצה לגן אם תצטרך לגרור איתך את הצינור לכל מקום. מקור מים בקרבת מקום יקל עליך לתחזק את הגינה שלך. אם אין לך אחד זמין, אז אתה צריך להתקין פתח מרוחק כדי לוודא שהגינה שלך נשארת לחות. תכונה אחת שאתה בהחלט צריך לקחת בחשבון היא כמה גשם, רוח ושמש מקבלת החצר שלך.

ייתכן שתצטרך לשקול אם אתה צריך לשים קצת צל בגינה שלך כדי ליהנות מהגינה שלך בקיץ, או אם מטריה תתעופף ברוח. אתה גם צריך לדעת לאן ילכו המים בחצר שלך כשיורד גשם. גורמים אלה חלים כולם על המיקרו אקלים בגינה שלך, מה שיעזור לך להחליט אילו צמחים ישגשגו בצורה הטובה ביותר בגינה שלך. קבלת הצמחים הלא נכונים יכולה לגרום לכך שהם לא יגדלו כפי שאתה מתכוון עבורם.

בגלל זה, חיוני שתבצע את המחקר שלך על מה יעבוד עבור המיקרו אקלים שלך. זה מה שאנו מתמחים בו, אל תתבייש לפנות לאאוט-דור דייזין כדי לקבל ייעוץ קצר. הזמן שלנו חשוב לנו, אבל הגינה שלך יותר.

תעבוד עם רשימה מסודרת של ״משאלות״ שהיית רוצה

עכשיו כשאתם יודעים על מיקרו אקלים, חשבו איזה צמחים הייתם אוהבים לגדל. הסתכל מסביב באינטרנט ורשום מה אתה רוצה לקבל. אתה יכול לכתוב רשימה, אבל דרך מצוינת להתרגש ממנה היא ליצור לוח מצב רוח.
אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא על ידי כניסה ל-Pinterest, שם משתמשים אחרים ישתפו גם את מה שהם אוהבים בגנים. יש כל כך הרבה רעיונות זמינים. אם אתה אוהב אפשרות פיזית יותר, אתה יכול להסתכל על כמה ספרי גינון ומגזינים, אתה יכול גם להדפיס כמה תמונות באינטרנט וב-Pinterest, לוחות מצב רוח יכולים לעבוד כשיטה טובה יותר מאשר אם היית פשוט כותב רשימה.
כל מה שאתה צריך לעשות הוא להבטיח שהם יעבדו במבחן האקלים הישראלי של הגינה שלך ושהם לא ירעילו שום בעלי חיים שעלולים לגשת לגינה שלך.

איזה סוג של סגנון אתה רוצה?

מדריך למתחילים לעיצוב גינה משלך
הסגנון של הגינה שלך דומה מאוד לעבודה על עיצוב הפנים של הבית שלך. כאשר אתה מעלה רעיונות לגינה, אתה צריך לוודא שהם עובדים עם הסגנון של הבית שלך. לסדר ולאסתטיקה יכולה להיות השפעה גדולה על האופן שבו אתם מעצבים את הבית שלכם, חלק מהגנים עלולים להתנגש עם האסתטיקה של הבית שלך.
גן קוטג' מתנגש עם ארכיטקטורה מודרנית וגנים מינימליסטיים לא יעבוד עם בית ישן יותר. עקביות עם סגנון יכולה לעזור לעיצוב שלך להתבלט, לא משנה היכן אתה ממקם את הגינה שלך, בין אם זו החצר הקדמית שלך או החצר האחורית שלך, זכור לבחור את הסגנון המתאים לגינה שלך כדי להתאים לבית שלך, אתה גם צריך לשקול איך אתה רוצה להשתמש בגינה, והאם הסגנון שלך ישתלב בצורה שאתה רוצה אותו.

בהתאם לאופן שבו אתה מעצב את הגינה שלך, זה יכול להוסיף עוד מקום לבית שלך, כלול פטיו אם אתה רוצה שיהיה לך מקום ברור להירגע, וקיר או גג לבלות בו במשך כל עונות השנה.

כאשר אתה חושב על הסגנון שלך, אתה גם צריך להבין באיזה סוג של חומרים ניתן להשתמש בתהליך השיפוץ.

What's your reaction?
0Cool0Bad0Lol0Sad

השאירו תגובה